::: Palné zbraně a inscenace bitev :::

Dobývání hradu a města. Děla, hákovnice, obléhací stroj, palné zbraně. Husité, Landsknechti, Zbrojné houfy.

Zabýváme se realizací inscenací bitev a dobývání, a to s využitím jakéhokoliv terénu. Ať je to přírodní prostředí, městský či zámecký park, náměstí a ulice města, hradní nebo městská opevnění, vodní plochy. Inscenace bitev jsme realizovali při legendárních akcích Berounských měšťanů na hradě Rabí. Vznikla Bitva o Elišku, Bitva, aneb jak Landsknechti krev prolévali a Husité na Rabí. Záznamy z akcí uvádíme na stránce s videi.

Při realizaci bitev používáme následující efekty: ohně, obléhací stroje, děla, ručnice, tarasy, pavézy, podkopy, výbuchy, dopady kulí na opevnění a do vody (pyrotechnické efekty), až 12-ti metrové žebříky, čtyřmetrové píky, prapory, zbroje, přesuny velkých mas vojska, scénickou hudbu, scénické osvětlení, využití šermířských a kaskadérských technik. To vše nazkoušeno a řízeno naším speciálním časově úsporným a přesným systémem práce vytvořeným pro tyto účely.

Palné zbraně - představení ručních palných zbraní a jedinečné kolekce děl

Minidělostřelba - představení fukčních palných zbraní v miniaturním měřítku

Oblehací stroj - inscenace dobývání, předvedení stroje a střelba ohnivé střely

Bitva o Elišku - velkolepá pohádka s drakem, čarodějem, králem, princeznou, statečným rytířem, vesničany a horníky

Bitva, aneb jak Lancknechti krev prolévali - pásmo příběhů se zvyky a bojovým uměním Landsknechtů

Jak válčili husité - škola husitského válečnictví a příběhy z období husitské revoluce, od nepokojů ve městech až po spanilé jízdy